METALIC® – Perłowe odbicie nawierzchni

METALIC® – Perłowe odbicie nawierzchni

Utwardzone nawierzchnie wokół domu nie muszą być tylko praktyczne. Coraz częściej do głosu dochodzą także kwestie estetyki, a ta opiera się o trendy i modę na pełen indywidualizm. To zrodziło popularność efektownych, metalicznych powierzchni Bruk-Bet METALIC®, w przypadku których zarówno natężenie, jak i kąt oświetlenia słonecznego pozwalają odkrywać na nowo urok lustrzanych odcieni oraz zmian kolorystycznych nawierzchni tarasowych.

Brukowane nawierzchnie w zgodzie z trendami

Brukowane połacie wokół domu szarością stoją – i nie ma w tym nic dziwnego, bo to barwa uniwersalna i umiejętnie wtapiająca się w każdy krajobraz; czy to nowoczesny, czy minimalistyczny lub klasyczny. Nie oznacza to jednak, że podczas wyboru kostki oraz płyt na chodniki i tarasy nie warto sugerować się trendami! Wręcz przeciwnie – to dobra podpowiedź, jeśli chodzi o zbudowanie atrakcyjnej nawierzchni, która podniesie walory wizualne całej posesji. Coraz częściej odchodzi się więc od sztampowych rozwiązań, które były jedynie praktycznym uzupełnieniem parceli. Teraz w modzie są harmonijne barwy, subtelny połysk i nieprzeciętne obrazy metalicznych kolorów.
Wśród kolorów metalicznych Bruk-Bet METALIC® COLOR możemy wybierać pomiędzy miksami: perłą biało-srebrną, stalową, srebrno-stalową i stalowo-antracytową, które doskonale wkomponują się w klimat nowoczesnych i minimalistycznych ogrodów oraz posesji. Ponadto w ofercie dostępne są perła stalowa i kremowa jasna, które podkreślą urok klimatycznych scenerii w stylu rustykalnym, rezydencjalnym, angielskim czy klasycznym. Podobne wykończenia oferowane są też w płytach tarasowych z serii ROMANTICA®, w kostkach brukowych z NOVATOR® SOLO, PROSPECT®, SYMFONIA®, NOVATOR AKORD®, w Stopniach Blokowych NOVATOR®.

metalic color


Niech lśni!

Nawierzchnie METALIC® zachwycają perłowym odbiciem w zależności od natężenia światła i zmieniającej się pory roku. To dlatego ich zastosowanie tak mocno wpływa na estetykę przestrzeni dookoła domu, dając zaskakujące efekty optyczne; inne rankiem, w południe czy w czasie zachodzącego słońca. Wizualna gra świateł i cieni uatrakcyjni posesję oraz zdynamizuje ją, zrywając całkowicie z mitem o nudnym bruku! Żeby spotęgować niebanalność rozwiązania, warto go stosować nie tylko solo, lecz także w ciekawych duetach z neutralnymi kostkami o jednolitym kolorycie, które nie przyćmią uroku metalicznych nawierzchni.